Hotel Imperium

winter

Aktualności DSC_0537

Data publikacji: 22/11/2017

III miejsce w konkursie ,,stoisko miłe dla oczu” dla Zespołu Półborzanki z Augustowa

18 listopada  w Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu  odbył się IX Festiwal Produktów Regionalnych.  Został  zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”. Motywem przewodnim imprezy były tradycje i zwyczaje związane z okresem jesiennym na wsi. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali się w krótkich programach artystycznych oraz dwóch konkursach „Stoisko miłe dla oczu” i  „Tradycyjna szarlotka -przepis na jesień?”. Zwycięzców Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” nagrodziło cennymi  nagrodami rzeczowymi. Miło nam donieść że III miejsce w konkursie ,,stoisko miłe dla oczu”, zdobył Zespół Półborzanki z Augustowa, gratulujemy.

Na scenie swoją twórczość zaprezentowało  10 zespołów  z gmin należących do Lokalnej Grupy Działania.

- Zespół ,,Po Co Ci To”- Gmina Ciepielów
– Zespół „Gozdowianki „- Gmina Gózd
– Zespół „ Raz na ludowo „- Gmina Jastrzębia
– „Gminny Klub Seniora Zespół ALEBABKI”- Gmina Jedlnia -Letnisko
– Zespół „Kazanowianki znad Iłżanki” – Gmina Kazanów
– Zespół „Sobódka”- Gmina Policzna
-Zespół ,,Półborzanki” -Gmina Pionki
-Zespół ,,Korzenie „ z Łaguszowa -Gmina Przyłęk
– KGW ,,Kukułki” z Bartodziej – Gmina Tczów
– Zespół ,,Piątkowy Stok” – Gmina Zwoleń

Festiwal był okazją do spróbowania pysznych regionalnych potraw. Nie brakowało różnych odmian pierogów, kapusty z grochem, fantazyjnych sałatek, wędlin i smakowitych ciast. Kuszono także rozgrzewającymi napojami. Wszystko smakowało wybornie. Do tańca przygrywały Zespoły Ludowe i Koła Gospodyń Wiejskich. W imprezie uczestniczyły władze powiatu zwoleńskiego, kozienickiego i przedstawiciele samorządów należących do LGD .  Naszą gminę reprezentował Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek oraz Radni Gminy .

Pragniemy podziękować nie tylko „Półborzankom”, ale także podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich z Augustowa, które pomogło w przygotowaniu wiejskiego stołu na festiwal i aktywnie wspiera działania Zespołu.

Autor. Grażyna Rojek

Zdjęcia.  Grażyna Rojek


O AutorzeDo góry ↑